Lorien pomyślnie zakończył projekt ECHO dla firmy Cadbury

Lorien Engineering Solutions zakończył projekt dla nowej fabryki batonów Cadbury mieszczącej się w Skarbimierzu w woj. opolskim.

Lorien Engineering Solutions jest firmą inżynieryjną mającą swój oddział we Wrocławiu i siedzibę w Lichfield w Wielkiej Brytanii. Od ponad 25 lat bazujemy na efektywnej współpracy z klientami na całym świecie. Zostaliśmy wybrani przez międzynarodowego giganta w branży czekoladowej, jako konsultant dla projektu w dużej mierze będącego projektem instalacji tzw. state-of-the - Art Factory w Skarbimierzu.

Dotychczasowo zakończono dwie fazy inwestycji, które zawierały projekt wraz z instalacją i uruchomieniem linii produkcyjnych batonów Crunchie, Chomp, Curly Wurly i Turkish Delight. Ostatni etap dla produkcji batonów Picnic i Double Decker, przebiega zgodnie z harmonogramem i ma być zakończony w lipcu 2010.


Zespół inżynierów Lorien rozpoczął współpracę z Cadbury Polska w październiku 2007 r. i został zaproszony do realizacji tych etapów projektu, które dotyczą projektowania, specyfikacji zamówień i nadzoru nad realizacją wykonania linii produkcyjnych. W wyniku efektywnej współpracy Cadbury powierzył firmie Lorien realizację projektu Echo, która uwzględniała min. komercjalizację produktu, zarządzanie procesem instalacji i rozruchu oraz inne czynności mające na celu  rozpoczęcie produkcji w wytyczonym terminie.

Lorien ma również dodatkowe zdrowia i bezpieczeństwa i zgodności ekspertów w dziedzinie zarządzania bezpieczeństwem miejscu, oceny bezpieczeństwa maszyn (prowadzące do oznakowania CE) i oceny atmosfery wybuchowe (ATEX).


Przebieg procesu produkcyjnego w fabryce został zaprojektowany „liniowo" tj. od surowców na początku po gotowy produkt i jego składowanie na końcu procesu, przy jednoczesnym zachowaniu podziału na produkty pozbawione alergenów. Proces projektowania i budowy zapewnia, iż nie ma możliwości zanieczyszczenia alergenami tych produktów. Lorien wprowadził także dodatkowe procedury zapewniające najwyższe standardy bezpieczeństwa i higieny pracy wraz z oceną bezpieczeństwa maszyn (CE) oraz atmosfery wybuchowej (ATEX).

Roy Klek z Lorien powiedział: "To znaczący kontrakt dla Lorien i cieszymy się, że staliśmy się integralną częścią rozwoju Cadbury w Polsce. Projekt ten jest podsumowaniem, naszego wieloletniego doświadczenia w przemyśle spożywczym oraz współpracy z firmą Cadbury, która już w przeszłości miała w swojej historii udane projekty wdrożone w Wielkiej Brytanii i Irlandii. 

Rolą Lorien Polska, z siedzibą we Wrocławiu, jest zapewnienie stałego wsparcia dla zespołu inżynierów w Cadbury.